פריט זה נוסף לסל הקניות

צבע: אין
מידה: אין
כמות: 1
מחיר ליחידה:
whatsapp
הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
ספידי-דוג בפייסבוק
משלוחים חינם בהזמנה של 120 ₪ ומעלה
אזורי חלוקה

השמנת יתר הורגת

השמנת יתר הורגת - לעומת העבר בו הכלב עסק בפעילות גופנית מאומצת, מעבר בין אזורי ציד שונים והציד עצמו, כיום הכלבים כמעט ואינם מבצעים פעילות גופנית כלל, דבר הגורם להשמנת יתר מסוכנת....

הערכות מומחים הן , שהשמנת יתר מקצרת את חיי הכלב ב-2-4 שנים.
כלבים זקוקים למינימום של 30 דקות של פעילות גופנית בכל יום, בין אם הליכה מהירה , או ריצה קלה . אם הדבר לא מתאפשר, מומלץ לשכור בן אדם אמין שיבצע פעולות אלו, תמורת תשלום.
בארצות הברית החלה תופעה של מכוני כושר מיוחדים לכלבים, בהם מותאמת להם תוכנית אימונים מיוחדת, בהם שימוש בהליכונים חשמליים. ניתן להשתמש בהליכון הנמצא כיום בבתים רבים, אך בזהירות רבה, מכיוון שהם לא מותאמים לכלבים.
 
מזונות כלבים  רבים מכילים פחמימות ושומנים הרבה יותר ממה שהם זקוקים להם. מזונות שמותאמים לכלבים שנמצאים באזורים קרים ( כמו לדוגמא קנדה), או כלבים העוסקים בפעילות גופנית מאומצת כגון כלבי מזחלות, כלבי עבודה בשירות הצבא וכו..., לא בהכרח מתאימים לכלב הממוצע.  
כלב שחי באזורים מושלגים זקוק לכמויות חלבון שומן ופחמימות גבוהות בהרבה,  מכיוון שחלק ניכר מהאנרגיה במזון הופך לאנרגיה של חום בכלבים. במדינה חמה כמו ישראל בה הכלבים לא זקוקים לאנרגיית של חום מהמזון, מומלץ כי כמות החלבון לא תעלה על 21-24 אחוזי חלבון וכן שלא תעבור את ה-12 אחוזי שומן,  לכלבים בעלי רמת פעילות ממוצעת.
כלבים אשר סובלים מהשמנת יתר מומלץ להעביר לתזונה דלת שומן (לא מעבר ל-10 אחוזי שומן) ודלת קלוריות.  כמו כן מומלץ שהמזון יהיה עשיר בסיבים תזונתיים איכותיים על מנת לגרום לתחושת שובע לכלב לאורך זמן.
קיימים בחנויות לחיות מחמד מזונות דיאטטיים מיוחדים שתפקידם להוריד את משקל הכלב בצורה אקטיבית, עד להגיעו למשקל הרצוי, ולאחר מכן מומלץ לחזור להשתמש במזון כלבים דל שומן איכותי.

השמנת יתר עלולה לגרום למגוון מחלות אצל כלבים, כגון סכרת, דלקות במפרקים(עקב לחץ על המפרקים עקב המשקל הרב המופעל עליהם) ועוד... בעיות שיעלו לכם הבעלים כסף רב בטיפולים וטרינריים, וכן יפגעו באיכות חייו של הכלב.

 
 
הרשמו לקבלת מבצעים